Öksürüğü ve Astımı Olanlar,Saf zeytin yağında bir gün bekletilmiş kuru incirden sabahları aç karnına 2 adet yemelerini ve yeniden 2 tane inciri zeytin yağına koyarak ertesi günü yiyerek bu kürü en az 6 ay devam etmeliler.(aralık vermeden)Tazesi de malum tembel mideyi çalıştırıyor, bağırsakları yumuşatıyor, sinirleri kuvvetlendiriyor boğaz ağrılarını kesiyor çıbanları olgunlaştırıyor, bronşları yumuşatıyor.Ayrıca incir ağacının dallarındaki süt siğilleri geçiriyor.

Kuru İncir zeytinyağı kürü, pek çok derde deva türden bir kür.

* Astım, alerjik astım ve öksürük şikayetleri için doğal tedavi yöntemlerinin en etkilisidir. 6 ay süresince hiç arar vermeden kullanılması gerekmektedir.

* Akciğer hastalıkları dışında, erkeklerde sperm arttırıcı özelliği mevcut.

* Sadece erkeklerde değil kadınlarda da doğurganlığı artırıcı özellği vardır.

Peki bu kadar şifalı olan Zeytinyağı İncir kürü nasıl yapılır?

Kuru incir zeytinyağı kürünü hazırlanışı ve uygulanışı son derece kolay.

2 adet inciri geceden saf zeytinyağının içerisine koyup, diğer geceye kadar bekletin. 1 günün sonunda, 2 adet inciri zeytinyağının içerisinden çıkarıp yiyin. Hemen yediğiniz incirlerin yerine 2 adet daha koyun. Hiç ara vermeksizin, bu kürü 6 ay boyunca uygulayın. 6 ayın sonunda, astım, öksürük gibi bir şikayetiniz kalmayacak.

Kış aylarıyla birlikte hastalıklar da kapıya dayandı. Özellikle soğuk havalardan kolayca etkilenen çocuklar hastalanıyor ve sürekli öksürüyor. Çocukların öksürükleri genellikle 1-2 haftada düzeliyor ama bazılarında 2 haftadan daha uzun sürüyor veya nefes sıkışması görülüyor. Öksürüğün geçmemesi üzerine aileler çocuklarının astım, bronşit ya da zatürre hastalıklarına yakalandığını sanarak endişeye kapılıyor. Liv HOSPITAL Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nden Çocuk Astım ve Alerji Uzmanı Doç. Dr. Ahmet Akçay hangi öksürüğün hangi hastalığa işaret ettiğini anlatıyor.

Aileler astım hastalığından çok korktukları için genelde doktorlar astım kelimesini kullanmaya çekinirler. Bu nedenle bronşit, spastik bronşit, alerjik bronşit gibi isimler tercih edilir. Aslında bütün isimler aynıdır. Bu isimler astımın eş anlamlarıdır. Astımdan korkmamak gerekir. İlk yapılması gereken astım teşhisinin doğru konulmasıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir